Czy predyspozycje do wykonywanego zawodu można wyczytać z dłoni? Chiromanci są przekonani, że tak! 

Jedni swój zawód odnajdują od razu, jednak większość z nas musi przejść swoją ścieżkę, aby zrozumieć, co naprawdę chce robić w swoim życiu. Chiromanci, czyli osoby czytające przyszłość z linii na dłoni, mają na to sprawdzony sposób. Zamiast borykać się wciąż z poszukiwaniem zawodu, zapytaj taką osobę o radę. Jeden rzut oka na twoje dłonie i już wiadomo, do czego jesteś stworzony!

Gdzie są te linie?

Przyglądnij się uważnie swoim dłoniom. Są niezwykle delikatne, a jednocześnie silne. Pomagają w codziennych czynnościach, podnoszą ciężary, ale potrafią również wykonać delikatny masaż. Z dłoni można odczytać nie tylko charakter człowieka, ale stan jego zdrowia, czy też indywidualne predyspozycje. To również otwarta księga w kontekście tego, co może przydarzyć się w przyszłości i na co konkretnie trzeba uważać.

Każda dłoń jest inna, jednak chiromancja wyróżnia pewne obszary odpowiedzialne za najważniejsze elementy życia człowieka. Jest więc linia życia, linia losu, linia głowy, serca, a nawet słońca. Te i pomniejsze linie, tworzą ze sobą wiele geometrycznych kształtów, które odpowiednio zinterpretowane, mogą dać odpowiedź na właściwie każde zadane pytanie. Również te, dotyczące stanu zawodowego i naturalnych, choć może uśpionych predyspozycji.

Rekin biznesu

Jeżeli twoja dłoń jest szeroka a kciuk duży i wyraźnie zarysowany, masz naturalne predyspozycje do bycia biznesmenem. Co więcej, gdy zakończenie opuszka jest wyraźne i kwadratowe, szukaj swojej ścieżki zawodowej właśnie w tych rejonach, pójdzie ci bardzo dobrze. Przyglądnij się również bruździe na lewej dłoni, odchodzącej od linii losu. Jeżeli idzie w kierunku małego palca, możesz być pewna sukcesu w biznesie. Ta droga zaprowadzi cię na sam szczyt.

Ogrodnik i rolnik

Gdy twoje dłonie są mocno zarysowane, a gdy złożysz je, przypominają prostokąt, możesz być pewny swojej kariery w pracy z ziemią, na roli. Zawody, w których z pewnością się odnajdziesz, to rolnictwo, ogrodnictwo i wszystkie prace ziemne. Dodatkowo, jeżeli linia losu zarysowana jest bardzo wyraźnie, masz niezwykły dar w pracy z roślinami. Nie będzie zdziwieniem fakt, że u ciebie wszystkie rośliny rosną doskonale. Wystrzegaj się za to prac związanych z biernym ślęczeniem przy biurku. To nie jest twoja zawodowa bajka i z pewnością nie będziesz się dobrze czuć w takich realiach. Jeżeli marzy ci się zawód architekta, postaw na projektowanie ogrodów i innych terenów zielonych.

Pisarz i kreatywny twórca

Osoby, którym przeznaczony jest zawód pisarza, poety czy innego kreatywnego zawodu, ma dłonie kształtne i smukłe. Cechuje je również ostre zwieńczenie, czyniące dłoń wizualnie dłuższą i szczuplejszą. Przyjrzyj się linii głowy, która biegnie w poprzek dłoni. W tym przypadku zazwyczaj kieruje się ona zazwyczaj ostro w dół. Może się również zdarzyć, że odbija od wzgórza Księżyca i leci w stronę palca serdecznego. Oznacza to, że masz niezwykły potencjał twórczy, który musi zostać przekuty na utwory o charakterze literackim. Osoby te raczej nie sprawdzą się w zawodach wymagających siły fizycznej i myślenia przestrzennego.

Predyspozycje dla polityka

Jego dłoń jest niezwykle kształtna, razem ze szczupłym kciukiem oraz charakterystycznymi, okrągłymi zakończeniami. Warto również zobaczyć wzgórze Merkurego i Wenus. Gdy w tych miejscach występuje sporo pionowych kresek, z pewnością nadajesz się na rasowego polityka. Jednocześnie z tymi predyspozycjami przychodzi jednak nadmierna ambicja oraz chęć do podejmowania ryzyka. Działania te zestawione razem, nie zawsze przynoszą opłacalny skutek. Przemyśl więc dwa razy, zanim zdecydujesz się wejść na drogę kariery politycznej.

Artysta muzyk i malarz

Osoby te również mają bardzo kształtne i symetryczne dłonie. Jednak palec serdeczny często jest zakończony kwadratowo. Przyjrzyj się również małemu palcowi — gdy podzielony na 3 części w zgięciach, najwyższą część ma dłuższą — z pewnością czeka cię kariera artysty. Muzyk dodatkowo będzie miał mocno zarysowany kciuk. Kariera artysty malarza czy muzyka zazwyczaj niesie ze sobą predyspozycje widoczne wcześniej. Naturalna umiejętność kompozycji, grania na instrumentach czy śpiewu potrafią ujawnić się nawet w okresie dziecięcym. Osoby takie, nie powinny za to zajmować się wszelkimi zawodami wymagającymi powtarzalnej, biurowej pracy. Źle się będą czuć zarówno jako prawnicy, jak i sprzedawcy w sklepie. Poczucie niespełnienia nie opuści ich do końca.

Predyspozycje do zawodu lekarza

Dłonie urodzonego medyka są nie tylko twarde w dotyku, ale i szorstkie. Palce zazwyczaj są o kształcie łopatkowatym, a na stawach bez trudu wyróżnisz zgrubienia. Jedynie palec serdeczny i środkowy mają spiczaste i bardzo wyraziste zakończenia. Na uwagę zasługuje również wzgórze Merkurego, które zauważysz bez trudu. Bardzo wyraźnie odcina się ono na tle całej dłoni widzianej z góry. Najgorsze, co mogą wybrać takie osoby, to praca manualna, związana z remontami czy pracami ogrodowymi. Nie spełnią się również jako kucharze czy cukiernicy. Nie powinni również zajmować takich stanowisk jak przedszkolanka, policjant albo księgowy.

Dłonie żołnierza

Już pierwszy rzut oka wystarczy, aby rozpoznać dłonie osoby, której los naznaczony jest byciem żołnierzem. Dłonie są sporej wielkości, a palce grubo ciosane i mocne. Podobne do dłoni rolnika, jednak w przypadku żołnierza zdecydowanie wyróżnia się kciuk. Warto również zerknąć na wzniesienie Marsa i linię losu oraz Słońca. Będą one w tym przypadku doskonale widoczne i niejako wyrzeźbione w dłoni. Osoby z takimi predyspozycjami nie powinny myśleć o wszelkiego rodzaju kreatywnych zawodach, takich jak malarz czy pisarz. O wiele lepiej spełnią się już w zawodach wymagających obecności na świeżym powietrzu. Takie profesje to rolnik czy ogrodnik.

Mistrz duchowy i kapłan religijny

Dłonie osoby o takich predyspozycjach są wizualnie bardzo delikatne. Takie samo odczucie ma się po dotknięciu takiej dłoni. Co istotne, mały palec dłoni często bywa ostro zakończony, a linia rozumu opada lekko, wskazując wzgórze Księżyca. Warto również zwrócić uwagę na obecność wyrysowanego z linii przecinających dłoń trójkąta. Osoba posiadająca taką właśnie kombinację, wyraźnie wskazuje na chęć dążenia do rozwoju osobowości i świata wewnętrznego. Bardzo źle będzie się czuć za to w zawodach ściśle skodyfikowanych, taki jak prawnik czy doradca podatkowy. Źle wyjdzie również praca w sferze socjalnej — będzie chciał ratować wszystkich, nawet kosztem swojego dobra. Rzadko takie działanie przynosi pozytywne rezultaty.