Znak zodiaku: Byk. Daty urodzenia, cechy charakteru, kariera i miłość

Byk to znak zodiaku, który króluje równy miesiąc – od 20 kwietnia do 20 maja. Cechuje go rzetelność, odpowiedzialność oraz oddanie, ale również bezkompromisowość i ogromna upartość. Zodiakalny byk nie przepada za nagłymi zmianami oraz wszelkiego rodzaju niepewnością. Lubią otaczać się pięknem i miłością. Są zwrócone ku materializmowi, hedonizmowi oraz przyjemnościom fizycznym. Zazwyczaj trzymają się swoich wyborów aż do osiągnięcia punktu satysfakcji – dotyczy to niemalże każdej sfery życia.

W jakich zawodach byk poradzi sobie najlepiej?

Byk należy do ziemskich znaków zodiaku, w związku z czym wprost doskonale odnajdzie się w zawodach, które pozwalają na wyrażenie siebie oraz osiągnięcie sukcesu. Ponieważ w pracy wyróżnia go pracowitość, dokładność, samodzielność i punktualność, sprawdzi się przede wszystkim w takich sektorach, jak: finanse, edukacja, opieka zdrowotna czy nieruchomości i budownictwo. Na pracę w jakim charakterze powinien zwrócić uwagę zodiakalny byk? Nie tylko może stworzyć własną firmę czy zostać inwestorem, ale także poszukać zatrudnienia m.in. jako fotograf, prawnik, szef kuchni, makler, dyrektor korporacji, księgowy czy agent nieruchomości.

Zodiakalny byk w miłości

Spotkałeś na swojej drodze zodiakalnego byka i zastanawiasz się, czego możesz spodziewać się po tej relacji? Pierwszą rzeczą, o której musisz wiedzieć to to, że jest to znak, którym rządzi Wenus, co oznacza, że jest on niesamowicie zmysłowy i szczery. Jeżeli więc nie będzie uważał potencjalnego partnera za atrakcyjnego fizycznie, szybko wycofa się z relacji. Osoba chcąca zdobyć przedstawiciela tego znaku zodiaku musi uzbroić się w cierpliwość, ponieważ może on wydawać się nieco chłodny i zamknięty w sobie – aż do momentu, gdy druga osoba będzie w stanie przekonać byka, że jest dobrym wyborem.

Byk jako przyjaciel

Jeżeli chodzi o przyjaźń, zodiakalnego byka najbardziej interesują długoterminowe relacje – stawia na jakość, nie ilość. Doceniają bezpośredniość, dobrą komunikację, poczucie humoru oraz lojalność. Lubią zachęcać ludzi do walki o swoje plany i marzenia, co sprawia, że chętnie przyglądają się, jak ich przyjaciele odnoszą sukcesy.

Popularne zodiakalne byki

Wśród najbardziej znanych przedstawicieli tego znaku zodiaku należy m.in. Królowa Elżbieta II, Robert Pattinson, Michelle Pfeiffer, Adele, David Beckham, Jessica Alba, Dwayne Johnson, George Clooney, Enrique Iglesias oraz Megan Fox.

Podsumowanie

Osoby spod znaku byka są stabilne, zmysłowe, godne zaufania oraz pracowite. Potrafią żyć w zgodzie z samym sobą i stale dążą do harmonii. Są one więc nie tylko świetnym pracownikiem, ale także kandydatem na przyjaciela oraz stałego partnera.