Anioł Stróż – co tak naprawdę o nim wiemy?

Ma go każdy z nas. Anioł Stróż ochrania nas przed złem, prowadząc przez życie i dając nam oparcie w najcięższych chwilach. Niewielu z nas go widziało, większość jednak chociaż raz w życiu poczuło jego dobroczynne działanie. Jak to jest więc z tym Aniołem Stróżem?

Anioł Stróż – jak wygląda?

Większość z nas pamięta mały obrazek z podręcznika do katechizmu, gdzie dziecko przechodzi przez wąską kładkę, a pomaga mu w tym właśnie jego Anioł Stróż. Wizualizuje się go jako postać ze skrzydłami, która zawsze jest przy nas. Mistycy z wielu stron świata wskazują, że Anioły są słupami światła, które towarzyszą nam każdego dnia. Inni z kolei twierdzą, że opiekujący się nami anioł jest podobny fizycznie do osoby którą chroni.

Zobacz również: To musisz wiedzieć o Matce Najświętszej Służebnicy Pańskiej i Opiekunce ludzi!

Nieoczywista pomoc Anioła Stróża

Bardzo rzadko można wprost odczuć jego pomoc. Częściej to podszepty intuicji albo też szczęśliwe zbiegi okoliczności. Może być nieznajomym który wskazał nam drogę, albo osobą, która uśmiechnęła się do nas w ciężki dla nas dzień. Jedno jest pewne – Anioł Stróż wspiera nas nieustannie, tylko musimy na tę pomoc odpowiedzieć. Bywa, że stoimy w obliczu sytuacji, w której tylko i wyłącznie interwencja siły wyższej jest odpowiedzią. Bo racjonalnie nie da się tego wyjaśnić.

Modlitwa do Anioła Stróża

Czasem wystarczy krótka modlitwa nauczona w dzieciństwie. Bywa, że medytacja staje się jednocześnie przestrzenią do spotkania z naszym Aniołem Stróżem. Jeżeli modlitwa to dla ciebie za wiele, spróbuj po prostu wyobrazić sobie pewną przestrzeń i zwizualizować rozmowę. Nawet jeżeli będzie to jedynie twój monolog, z pewnością poczujesz się o wiele lepiej.