Kciuk a osobowość. Ponoć można z niego wiele wyczytać!

O tym, że dłonie to jedna z najlepszych wizytówek człowieka, wie prawie każdy. Jednak chiromanci są przekonani, że z palców u dłoni można wiele wyczytać. Jednym z najważniejszych, jest kciuk. Przyglądnij się dokładnie swoim i przekonaj się, co oznacza jego kształt, faktura, a nawet to, jak krzyżujesz dłonie!

Co, jeżeli górna część jest dłuższa?

Jeżeli jesteś posiadaczem kciuka, którego górna część jest najdłuższa, z pewnością masz bardzo ambitne plany wobec siebie i innych. Aby coś cię zadowoliło, musisz koniecznie mieć to w najlepszej jakości. Bylejakość zupełnie nie wpisuje się w twoją codzienność. Myśli, jakie ciągle zaprzątają twoją głowę, to przede wszystkim plany na najbliższą i dalszą przyszłość oraz rzecz jasna, sposób jak to osiągnąć.

Co więcej, nie cieszy cię fakt, że zdobędziesz coś szybko. Zdecydowanie bliższe jest ci obsesyjne dążenie do perfekcji. Cechuje cię pokora oraz skromność, która w zależności od sytuacji, może być zarówno twoją siłą jak i największą słabością.

Kciuk a osobowość — gdy dolna część większa

Masz bardzo stabilną psychikę i rzeczowe podejście do życia. Przy tym nie brak ci optymizmu oraz radości w patrzeniu w przyszłość. Dzięki temu, że twardo stąpasz po ziemi, masz wokół siebie sporo przyjaciół przychodzących po poradę. W dziedzinie, w jakiej się specjalizujesz, jesteś ekspertem i trudno znaleźć coś, co może cię zaskoczyć. Zrównoważenie emocjonalne zostaje jednak nieco zachwiane przez nagłe wybuchy. Jednak to zdarza się w naprawdę wyjątkowych sytuacjach. Pozytywne nastawienie sprawia, że nie martwisz się na zapas a tym samym, żyje ci się o wiele lepiej. Nieobca jest ci również codzienna wdzięczność.

Równowaga to twoje drugie imię — obie części równe

Osoby, które mają obie części kciuka równe, cechuje przede wszystkim niezwykłe podejście do życia. Świetnie sprawdzą się w zawodach wymagających mediacji i rozmów z drugim człowiekiem. Dzięki bardzo dobrze rozwiniętej empatii nie masz problemu z wyczuciem emocji drugiej osoby. Twoją super mocą są przede wszystkim rozwiązywanie zwaśnionych stron. Wykorzystując te zdolności do dobrych celów, możesz przyczynić się do pomnożenia dobroci na świecie. Żyje ci się dobrze również dlatego, że potrafisz pogodzić się z tym, co nieuniknione. Jeżeli czujesz, że nie masz na coś wpływu, zwyczajnie odpuszczasz. I to jest prawidłowe działanie!

A co, kiedy jest elastyczny?

Osoby z elastycznym kciukiem są prawdziwymi mistrzami zmian. Nie tylko się ich nie boją, ale i z premedytacją ich szukają. Nie mają problemu z przystosowaniem się do każdych, nawet najbardziej zwariowanych sytuacji. W tym działaniu potrafisz wyprzedzić wszystkich o krok. Wiesz, co i jak zrobić, aby z każdej sytuacji wyjść obronną ręką. Zdajesz sobie sprawę z ważnej rzeczy — gdy coś przestaje działać, należy bez sentymentów, zwyczajnie to zmienić.

Sztywny kciuk — co oznacza?

Nie będzie dla ciebie zapewne nowością, że naczelną cechą twojego charakteru jest upartość. Potrafisz nie tylko uprzeć się na daną rzecz, ale i zupełnie odciąć się od osób, które uważają inaczej niż ty. Gdy spotykasz się z kłamstwem, nie potrafisz sobie z tym poradzić i szukasz winy w sobie. Niestety w konsekwencji nie tylko sam próbujesz rozwiązać problemy, ale i często mścisz się na osobach, które cię okłamały. Jeżeli nie zdobędziesz się na weryfikację swoich poglądów, może ci być w życiu naprawdę ciężko.

Układanie kciuków ma znaczenie!

A teraz, czytając ten tekst, spróbuj złożyć ręce. Spójrz, który kciuk jest na górze. Gdy jest to prawy, masz przysłowiowe serce na dłoni. Emocjonalność to bardzo ważna cecha twojego charakteru, która może przynieść sporo dobrego, ale i złego. Jesteś osobą niezwykle empatyczną, która podąża za swoją intuicją. W swoim życiu kierujesz się zasadą, żeby nie urazić innej osoby. Dlatego tak bardzo mocno ważysz słowa i dwa razy zastanowisz się, zanim powiesz coś niekorzystnego dla drugiej strony.

Jeżeli kciuki leżą obok siebie, znaczy to, że jesteś osobą niezwykle poukładaną i uporządkowaną. Widać to nie tylko w twoich szafach czy na biurku. Masz doskonale sprecyzowane cele, które zwykle w pełni  ukierunkowane są na osiągnięcie potencjalnych korzyści. Cenisz sobie jednak spokój, więc w życiu często dążysz do kompromisów.

Gdy lewy kciuk jest na wierzchu, świadczy to o osobie mającej ogromne pokłady wewnętrznej energii. Uwielbiasz wszelkiego rodzaju spotkania towarzyskie, gdzie wiedziesz prym. Jesteś lubiany przez otoczenie, dla każdego mając dobre słowo. Jednak bywasz też zbyt beztroskim optymistą, co czasem źle wpływa na stan twojego portfela. Kiedy robi się naprawdę źle, potrafisz odrzucić wszystko wokół, aby skupić się tylko i wyłącznie na swoich sprawach.