Wierzysz swojej intuicji? Warto słuchać swojego wewnętrznego głosu!

Czasem spotykamy kogoś i podskórnie czujemy, że tej osoby nie lubimy. Albo już mamy wykonać jakiś gest czy ruch, jednak wewnętrzny głos mówi: zrób inaczej! Większość z nas ignoruje te podszepty intuicji, wiele na tym tracąc. Spróbuj wsłuchać się w swój!

Intuicja czy Anioł Stróż?

Znawcy tematu nazywają ten głos różnie. W gruncie rzeczy zależy to od tego, w co wierzysz. Jeżeli bliżej ci do świetlistych istot, możesz wyobrazić sobie, że to właśnie Anioł Stróż strzeże cię i nie pozwala aby stała ci się krzywda. Gdy jednak wolisz naukowe spojrzenie, z pewnością słowo „intuicja” będzie tu najlepsze.

Na początku nie jest łatwo usłyszeć swojego wewnętrznego doradcę. Na codzień jesteśmy bombardowani ogromną ilością informacji i bodźców. Ten głos więc jest skutecznie zagłuszany przez wszystko inne. A gdyby tak wyłączyć wszystkie rozpraszacze?

Usłysz ten głos

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby usłyszeć swój wewnętrzny głos, jest medytacja. Już dwudziestominutowa praktyka sprawi, że osiągniesz stan wyciszenia i pozbędziesz się tego zamieszania wśród myśli. Na początku nie jest to łatwe, jednak warto próbować, chociażby 5 minut dziennie. Szybko zauważysz wewnętrzny spokój jaki stanie się twoim udziałem.

Zobacz również: Jak nauczyć się medytować? To nie takie trudne!

Jeżeli masz jakiś problem, z jakim się zmagasz, dobrym pomysłem jest zadać sobie to pytanie przed snem i…zasnąć. Mózg podczas snu uspokaja się i może pracować nad jednym, konkretnym problemem. Bardzo często budząc się, wiemy już doskonale, co robić dalej. Być może to właśnie intuicja czy Anioł Stróż podpowiedział rozwiązanie?

Kiedy za wiele w głowie

Niestety, jeżeli jesteśmy przebodźcowani i mamy zbyt dużo na głowie, niezwykle ciężko jest usłyszeć ten swój wewnętrzny głos. Dlatego tak ważne jest, aby w ciągu dnia znaleźć chociaż jedną chwilę na to, aby zwyczajnie się wyciszyć. Jeżeli medytacja nie jest dla ciebie, pomyśl o relaksacjach prowadzonych. Te, przeprowadzone przed snem, cudownie cię zrelaksują, sprawią że napięte mięśnie puszczą. I myśli staną się jaśniejsze.